Oleszyce Półmaraton nie tylko dla biegaczy

0

Kilkuset biegaczy i zawodników Nordic Walking stanie w niedzielne przedpołudnie na starcie trzeciej edycji Oleszyce Półmaratonu. W okolice Leśniczówki Zabiała warto wybrać się całą rodziną, bo organizatorzy imprezy przygotowali atrakcje nie tylko dla uczestników zawodów.

Start i meta biegu tradycyjnie znajdować się będzie pod Leśniczówką Zabiała. Trasa wytyczona została na terenie Lasów Państwowych Nadleśnictwa Oleszyce. W większości jest asfaltowa, przez ok. 4 km poprowadzona została przez utwardzone dukty leśne. Sportowcy rywalizować będą ze sobą w półmaratonie i Nordic Walking. Start zawodów przewidziany został na godz. 11:00, z kolei zakończenie biegów planuje się ok. godz. 13:45, po czym odbędzie się dekoracja zwycięzców i loteria fantowa. Do tegorocznej edycji zimowego biegu i marszu po lesie zgłosiła się rekordowa ilość 375 zawodników.

W planie imprezy tradycyjnie znalazły się również palenie ogniska i gawędy integracyjne, które potrwają do zmierzchu.