Wyniki wyborów do Rady Powiatu Lubaczowskiego

46

Nieoficjalne wyniki wyborów do Rady Powiatu Lubaczowskiego.

Mandaty w okręgu nr 1 zdobyli:

L.p. Imię i nazwisko Nazwa komitetu
1. Maria Magoń KW PSL
2. Józef Karaś KW PiS
3. Edyta Walczyk lub Paweł Głaz KWW OS
4. Jerzy Zając KWW SLD

Mandaty w okręgu nr 2 zdobyli:

L.p. Imię i nazwisko Nazwa komitetu
1. Józef Michalik KW PSL
2. Jadwiga Pałczyńska KW PSL
3. Marian Mazurkiewicz KW PSL
4. Stanisław Mokrzycki lub Bolesław Dydyk KW PSL
5. Zygmunt Gmyrek KW PiS
6. Henryk Goraj KW PiS
7. Wiesław Kotula KWW FSG

Mandaty w okręgu nr 3 zdobyli:

L.p. Imię i nazwisko Nazwa komitetu
1. Zbigniew Wróbel KW PSL
2. Dorota Wróbel KW PSL
3. Stanisław Kędzior lub Konrad Nowoświat KW PSL
4. Stanisław Stromidło KW PiS
5. Mirosław Zaborniak

Dorota Rachwalik

KKW SLD

KW PSL

6. Marek Wiśniewski KWW FSG

Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

46 komentarze

  1. A się pytam, jakim to sposobem mogą nastąpić zmiany na lepsze skoro w radzie powiatu wciąż te same nazwiska? Tyle narzekań zewsząd a i tak głosy oddajecie na tych samych. Dajcie szansę młodym, pełnym zapału ludziom. Nie żebym miał coś do starszych, ale wy już swoją szansę mieliście.
    P.S. Sprawdzcie sobie skład rady sprzed 4 i 8 lat.

  2. W Lubaczowie czas na zmiany! ha ha pozamieniali tylko kaftany, ale co się dziwić miasto emerytów nie lubi zmian, bo każda zmiana wiążę się z ryzykiem, że coś się zmieni a tak będziemy mieli trzecią biedronkę, tesco a może carrefur powstanie i może Pani premier wpadnie na godzinkę, pozdrawiam Was drodzy wyborcy

  3. Masz rację real można wywnioskować że ludziom jest dobrze tak jak jest po co nam zmiany już nie długo w powiecie zostanie samo starsze społeczeństwo , I zaczná się wtedy zastanawiać ale może być za pòźno!!!! Porażka

  4. Art. 151 albo 152 ust. 3 ustawy o wyborach do rad gmin, powiatów … wyraźnie mówi, że jeżeli na liście 2 lub więcej radnych uzyskała tą samą liczbę głosów to do Rady Powiatu wchodzi ten kandydat, który był wyżej na liście dlatego nie rozumiem tych zapisów Walczyk lub Głaz. Przecież wiadomo, że Walczyk to po co komuś mieszać w głowie takimi zapisami.

  5. miało być tak pięknie a wyszło jak zawsze.dalej starostą zostanie……………!!!!a pani MM z jakiej okazji co chce pokazać ? emeryci i renciści dalej będą robić swoje .Wyborcy zabiliście młodość która chciała coś zrobić ,działać a tu nic .dalej będziemy miastem na peryferiach bez perspektyw ale z układami dla swoich tzn.partyjnch

  6. Moim zdaniem nie do końca jest ważne czy w radach zasiadają młodzi czy starzy, ważne żeby dążyli do zmian i rozwoju miasta, ale jak słyszę wielki hałas, że przenieśli Wam targowisko, które w centrum miasta nie ma racji bytu ( tak bywało, ale kilkadziesiąt lat temu, że cały miejski handel skupiał się wokół rynku) to rozwój Lubaczowa widzę mizerny :). Wiadomym jest, że każde zmiany w mieście zmuszają mieszkańców do zmiany pewnych przyzwyczajeń. Niestety tylko nowoczesne myślenie i twarde rządy (patrz: Rzeszów) doprowadzą Lubaczów do czegoś lepszego!!!

  7. Do Igora:
    Art. 151 Ordynacji Wyborczej
    (…) 2. Jeżeli kilka list uzyskało ilorazy równe ostatniej liczbie z liczb uszeregowanych
    w podany wyżej sposób, a list tych jest więcej niż mandatów do rozdzielenia,
    pierwszeństwo mają listy w kolejności ogólnej liczby oddanych na
    nie głosów. Gdyby na dwie lub więcej list oddano równą liczbę głosów, o
    pierwszeństwie rozstrzyga liczba obwodów głosowania, w których na daną
    listę oddano większą liczbę głosów. Jeżeli i te liczby byłyby równe, wówczas
    o pierwszeństwie rozstrzyga losowanie przeprowadzone przez komisję.
    Tryb przeprowadzenia losowania określa Państwowa Komisja Wyborcza.

    3. Mandaty przypadające danej liście kandydatów uzyskują kandydaci w kolejności
    wynikającej z otrzymanej liczby głosów w ramach listy. Jeżeli równą
    liczbę głosów uprawniającą do uzyskania mandatu otrzymało dwóch lub
    więcej kandydatów z danej listy, o wyborze rozstrzyga kolejność umieszczenia
    nazwisk kandydatów na liście.

  8. @r młodzi nie zawiedli, bo młodzi są aktywni, tylko albo się uczą poza Lubaczowem albo wyjechali pracować, to ich rodzice, dziadkowie powinni chcieć by mogli wrócić i budować Naszą małą ojczyznę, ale lepiej jest oglądać te same twarze na urzędzie przez olejne 4 lata bo to zawsze znajomy, pozdrawiam

  9. Brawo dla zwycięzców. Radnych powiatowych należy postrzegać jak sportowców, suma ich starań równa się wynikowi. Jeżeli PiS przepadł z kretesem… to znaczy że za słabo się starali, tyle – podczas wyborów się haruje, wygrywa najchytrzejszy i PSL znów zrobił resztę w balona. Jeżeli ktokolwiek chce zmienić ten wynik, to niech ruszy d i zaczyna nad sobą pracować jako osoba publiczna i społeczna. Nie da się tego zrobić w dwa tygodnie kampanii wyborczej.

  10. Do Jacek_75 :
    Dokładnie o ten artykuł mi chodziło, ale wystarczył sam ust. 3

    Do redakcji:
    Taki sam problem jest w okręgu 2 i 3. Wpisanych jest po dwóch radnych. Trzeba by sprawdzić który był wyżej na listach wyborczych i poprawić w tekście (Mokrzycki lub Dydyk i Kędzior lub Nowoświat).

  11. Kodeks wyborczy – Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
    http://www.sejm.gov.pl/prawo/kodeks/kodeks.htm
    U S T A W A z dnia 5 stycznia 2011 r. KODEKS WYBORCZY.

    2014-09-03 Art. 233.
    § 1. Mandaty przypadające danej liście kandydatów uzyskują kandydaci w kolejności otrzymanej liczby głosów.
    § 2. Jeżeli dwóch lub więcej kandydatów otrzymało równą liczbę głosów uprawniającą do uzyskania mandatu z danej listy, o pierwszeństwie rozstrzyga większa liczba obwodów głosowania, w których jeden z kandydatów uzyskał więcej głosów, a jeżeli liczba tych obwodów byłaby równa, o pierwszeństwie rozstrzyga losowanie przeprowadzone przez przewodniczącego okręgowej komisji wyborczej w obecności członków komisji oraz pełnomocników wyborczych; nieobecność pełnomocnika wyborczego nie wstrzymuje losowania. Przebieg losowania uwzględnia się w protokole wyników wyborów.
    § 3. Tryb przeprowadzania losowania, o którym mowa w § 2, określi Państwowa Komisja Wyborcza.

  12. Gdyby PSL używała takich wpływów, forteli, nacisków w kierunku rozwoju powiatu oraz pozyskiwania środków – zamiast próby eliminacji kandydatów, którzy im zagrażają, sposobem zachęcania słabszych do kandydatury (nie do wyjścia, ale w celu odbierania głosów konkurencji np. PISowi i nie tylko) – to sytuacja byłaby całkiem niezła.
    Ale siedziska i stan posiadania jest ważniejszy, (…) ! Jesteście hamulcowi !

  13. Wg aktualnego Kodeksu wyborczego z 2014-09-03
    Wniosek jest tylko jeden. Mandat z okręgu nr 1 zdobył Paweł Głaz (3) a nie Edyta Walczyk (2) z KWW OS

    Rozdział 11
    PRZEPISY SZCZEGÓLNE DOTYCZĄCE WYBORÓW DO RAD POWIATÓW

    Art. 233. lub Art. 443.
    § 2. Jeżeli dwóch lub więcej kandydatów otrzymało równą liczbę głosów uprawniającą do uzyskania mandatu z danej listy, o pierwszeństwie rozstrzyga większa liczba obwodów głosowania, w których jeden z kandydatów uzyskał więcej głosów, a jeżeli liczba tych obwodów byłaby równa, o pierwszeństwie rozstrzyga losowanie przeprowadzone przez przewodniczącego okręgowej komisji wyborczej w obecności członków komisji oraz pełnomocników wyborczych; nieobecność pełnomocnika wyborczego nie wstrzymuje losowania. Przebieg losowania uwzględnia się w protokole wyników wyborów.

    Jasne 🙂
    Czekam na oficjalne wyniki.

  14. i dalej tradycji stało się zadość dalej te same mo..y przy władzy a gdzie młodzi są aby ruszyli powiat tylko wygrali ci co już się na paśli i dalej im mało,a młodzi wyjada i zostaną tylko starsi.brak sprawiedliwości w tym kraju 😛

  15. pytanie do narzekających; dlaczego nie głosowaliście na młodych? przecież do rady miasta i rady startowało ich wielu, a głosów średnio dostali po 20, anonimowo krytykujecie a przy urnie wrzucacie inaczej, jak taka cecha się nazywa; nieuczciwość!

  16. Przeważnie krytykują (najwięcej krzyczą) Ci, którzy nie poszli do wyborów. Jak to tłumaczą?? „i tak nic się nie zmieni”.
    Szkoda gadać – wybory za nami. Za 4 lata będzie to samo z małą różnicą: wybrani radni będą o 4 lata starsi 🙂

  17. @hanka, nie to jest poprostu tak, że ludzie w takim małym mieście wolą głosować na tych samych od lat, których znają, bo im się wydaje, że z takim jak się ma coś do załatwienia to się zawsze dogadasz, a anonimowo jak nikt nie widzi to można wylać gorzkie żale.

  18. ale przecież też głosują anonimowo, nikt ich nie podgląda, nikt im nie wskazuje palcem na kogo głosowac, więc niech będą szczerzy, najpierw obiecują, potakują, głaszczą młodego, a później robią co innego, podtrzymuję sa nieuczciwi teraz niech nie narzekają że w radzie brak młodych co chcieli to mają, lepiej niech zamilkną

  19. Nawet, gdyby pan Nepelski dostał ten mandat, nie będzie to wiele znaczyć. PIS będzie miał większość i rządził samodzielnie. W powiecie wygrał PSL plus FSG – mają większość. Jeszcze pan Szpyt razem z panem Zubrzyckim jako wiceburmistrzem wygrają w Lubaczowie i deszcz pieniędzy od marszałka nas zasypie 😉

  20. A Pan Cencora jako burmistrz będzie miał wsparcie od PISu? Trochę to wątpliwe, najważniejsza jest współpraca pomiędzy powiatem i miastem, Pan Szpyt ma trochę większe doświadczenie w pozyskiwaniu funduszy i jako wicestarosta to chyba najwięcej robił, tzw. czarną robotę a Pan Michalik się tylko podpisywał pod tym. Jeżeli będą dobrze przygotowane wnioski o dotacje i fundusze to nie ma tu wpływu kto rządzi w województwie. Mnie jakoś Pan Cencora nie przekonowuje, chyba że podczas debaty rozłożyć przeciwnika na łopatki to zmienię swoje zdanie.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here