IV Oleszyce Półmaraton i III Oleszyce Nordic Walking [WYNIKI]

1

Marcin Kruba z Jarosławskiej Grupy Biegowej „Sokół” zwyciężył w IV Oleszyce Półmaratonie, który odbył się w minioną niedzielę. Wśród zawodników nordic walking najlepszy był Marcin Michalec z Krosna.

Trzystu biegaczy z regionu i ponad stu zawodników nordic walking stanęło na starcie czwartej edycji Oleszyce Półmaratonu i trzeciej edycji zawodów Oleszyce Nordic Walking. Sportowców w tym roku przywitały wyjątkowo trudne warunki – drogi w okolicach leśniczówki Zabiała były pokryte lodem i wodą. Nie zniechęciło ich to jednak do rywalizacji, a dodatkowym atutem była świetna atmosfera zawodów, towarzysząca im od samego początku.

Zwycięzcą IV Oleszyce Półmaratonu okazał się Marcin Kruba z Jarosławskiej Grupy Biegowej „Sokół” Jarosław, który trasę o długości 21,097 km  pokonał w czasie 1 godz. i 23 min. Drugi był Wojciech Pietrzyk z Lacho Team Kraków (01:23:01), a trzeci Stanisław Ważny z Biegomanii Lubaczów (01:23:21). Wśród kobiet na miecie jako pierwsza pojawiła się Katarzyna Winiarska z Przemyskiego Klubu Biegacza (01:30:36), druga była Beata Lange reprezentująca kluby Biłgoraj Biega i Run Run Oleszyce (01:32:16), a trzecia Barbara Łuczak – Pokój z Nowosarzyńskiej Grupy Biegowej (01:41:05.

W zawodach III Nrodic Walking zwyciężył Marcin Michalec z KKB MOSiR Krosno, który trasę o długości 9,4 km pokonał w czasie 54 min. i 38 sek. Drugi był Maciej Pietrasiewicz z Grupy Kresy Nordic Walking Dachnów (01:03:07), a trzecie Tomasz Wójtowicz z Widacza (01:03:29). Wśród pań najszybsza była Małgorzata Kubiszyn z Grupy Kresy Nordic Walking Wólka Krowicka (01:06:30), druga na mecie pojawiła się Beata Łopatkiewicz z Krosna (01:08:06), a trzecia Małgorzata Krzanowska z Węglówki (01:08:52).

Organizatorem zawodów było Stowarzyszenie „Czas na pomoc” w Oleszycach, a współorganizatorami – Nadleśnictwo Oleszyce, Starostwo Powiatowe w Lubaczowie, Urząd Miasta i Gminy w Oleszycach, Urząd Gminy w Starym Dzikowie oraz jednostka OSP Oleszyce.