III liga siatkówki: Czarni Oleszyce ugrali seta z Racławówką

5

Siatkarze SSPS BS Czarnych Oleszyce zdołali ugrać tylko jednego seta w meczu 8. kolejki rozgrywek trzeciej ligi. Zespół SST Lubcza Racławówka był zdecydowanym faworytem i po raz kolejny zainkasował trzy punkty.

Od pierwszych minut to spotkanie lepiej układało się dla ekipy z Racławówki. Po asie serwisowym autorstwa Rafała Niedzielskiego na tablicy widniał wynik 4:1. Dwie punktowe zagrywki dołożył jeszcze Radosław Kielar i miejscowi przeważali już sześcioma oczkami. Gospodarze dominowali na boisku, przeciwnicy mieli kłopoty z odbiorem zagrywki i wyprowadzaniem regularnych akcji. W drużynie gości było widać brak podstawowego rozgrywającego Łukasza Mazura. Lubcza ostatecznie wygrała pierwszego seta 25:16.

Zupełnie inaczej przebiegała druga odsłona. Czarni poprawili grę w polu serwisowym, a miejscowy zespół dał się uśpić. Popełnił kilka błędów i po chwili przegrywał 3 do 6. Atakami z krótkiej odpowiedział Grzegorz Kasprzyk i dał swojej drużynie punkt kontaktowy. Inicjatywa ciągle pozostawała jednak po stronie ekipy z Oleszyc, a Lubczy przytrafiło się sporo nieporozumień w obronie. Rywale grali coraz odważniej w ataku i zdołali odskoczyć na 16:12, a bardzo trudne piłki kończyli Wnęk i Sałek. Trener gospodarzy Andrzej Tereszkiewicz poprosił o czas, ale nie był już w stanie pomóc swojej drużynie. Pogubionej ekipie z Racławówki przytrafiło się kilka pomyłek, a nakręceni rywale zwyciężyli pewnie do 17.

Zespół prowadzony przez Michała Gontarza nieźle spisywał się także na początku trzeciej odsłony i po serwisach Pytla prowadził 4:2. Tym samym elementem szybko odpowiedział Przemysław Fedko i na tablicy widniał wynik 7:5 dla miejscowych. Od tego momentu przewaga Lubczy rosła z każdą akcją, która zwyciężyła 25:18. Emocji nie było także w czwartym secie. Siatkarze z Racławówki szybko uzyskali kilka oczek zaliczki i wygrali do 16.

LUBCZA Racławówka – CZARNI Oleszyce 3:1 (25-16, 17-25, 25-18, 25-16)

CZARNI: Gontarz, Sałek D., Sałek T., Wnęk, Pytel, Juźko, Pizun (libero) oraz Mamczura.