Rekord trasy na IV Wyścigu Pamięci Bitwy Pod Oleszycami

1

Prawie stu kolarzy stanęło do IV Wyścigu Pamięci Bitwy Pod Oleszycami, który odbył się w piątek (16.09) w okolicach leśniczówki Zabiała. Nowy rekord trasy ustanowił Sławomir Furgała.

W kategorii OPEN zwyciężył Andrzej Skoczylas ze Zdzieszowic. Drugi linię mety przekroczył Jakub Skibiński, a miejsce trzecie zajął Mariusz Borowiec. Spośród kobiet najszybsza okazała się Dorota Kuraszyńska ze Starego Dzikowa. Zaraz za nią na podium stanęła Marta Cierpisz, a trzecie miejsce wywalczyła Sylwia Rydzik.

Wśród kolarzy najlepszy był Sławomir Furgała, który z czasem 18 min. 30 sek. pobił rekord trasy. Drugie miejsce zajął Tomasz Smoliniec, a trzecie – Patryk Lichacz. W gronie uczniów szkół gimnazjalnych pierwsze miejsce zdobył Mikołaj Morawski, zaraz za nim metę przekroczył Konrad Węgrzyn, a następnie Piotr Żulewicz. W gronie uczennic najszybsza była Julia Borowiec, następnie Klaudia Cierpisz i Katarzyna Kurak.

Organizatorami wyścigu byli Stowarzyszenie „Czas na pomoc” w Oleszycach, Nadleśnictwo Oleszyce, Urząd Miasta i Gminy Oleszyce oraz Urząd Gminy w Starym Dzikowie.

Szczegółowe wyniki rywalizacji można znaleźć na stronie: pomiar-czasu.pl.