III Półmaraton Lubaczowski – znamy zwycięzców [ZDJĘCIA]

1

W niedzielne (04.09) popołudnie na Rynku w Lubaczowie zameldowali się uczestnicy III Półmaratonu Lubaczowskiego, którzy wystartowali z Kresowej Osady w Baszni Dolnej. Trasę biegu o długości 21,97 km najszybciej pokonał Ukrainiec Kostiantyn Koliada z czasem 1:18:29.

Konstantin Koliada zwycięzcą III Półmaratonu Lubaczowskiego.

Kostiantyn Koliada, 23-letni biegacz Legionu Lwów, z czasem 1:18:29 zwyciężył w Półmaratonie Lubaczowskim. To jego drugie zwycięstwo z rzędu – rok temu, przy dużo bardziej sprzyjającej pogodzie, trasę z Lubaczowa do Kresowej Osady pokonał o nieco ponad trzy minuty szybciej. Drugi na mecie był Stanisław Ważny z Biegomanii Lubaczów (1:19:44), a trzeci Mateusz Rawski (1:20:17). Wśród kobiet najlepsza była Yuliya Kuknak, która wyznaczoną trasę pokonała w czasie 1:32:46. Drugie miejsce, z czasem 1:40:17 zdobyła Beata Lange, a trzecie – Anna Kaplica (1:40:56).

Na trasie Basznia Dolna – Lubaczów odbywał się także bieg sztafetowy. Pierwsze miejsce zdobyła drużyna z Akademii Sportu w Lubaczowie, drugie miejsce na podium zajęła Biegomania Dream, a trzecie – grupa Promilki.

Wszyscy uczestnicy zgodnie podkreślali, że palące słońce i niesprzyjający wiatr sprawiły, że trasa była bardzo wymagająca.

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe statuetki, dyplomy i nagrody pieniężne. Obok klasyfikacji generalnej zawodnicy rywalizowali ze sobą w kategoriach wiekowych mężczyzn i kobiet. Szczegółowe wyniki znaleźć można pod adresem: my4.raceresult.com.

Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.