Wiejski Teatr Forum zaprasza na warsztaty i spektakle do Gorajca

0

Grupa nieformalna Animatorzy Wiejskości wraz ze Stowarzyszeniem Folkowisko zaprasza osoby z woj. podkarpackiego i okolic (i nie tylko!) do udziału w projekcie „Wiejski Teatr Forum”.

Fot. Chutor Gorajec, arch.
Fot. Chutor Gorajec, arch.

Jeśli interesuje Cię sposób w jaki dzisiejsza polska wieś funkcjonuje w naszej świadomości kulturowej, dostrzegasz wokół siebie brak zrozumienia dla tego co wiejskie, zauważasz przejawy chamofobii, dyskryminacji jej mieszkańców/ek – czy myślałaś/eś kiedykolwiek o tym by zmienić tę sytuację? Jeśli uważasz, że wieś jest wartością godną ochrony, ważną częścią naszej tożsamości, jesteś osobą aktywną społecznie i miałaś/eś już kontakt z aktywnymi metodami edukacji – ten projekt jest właśnie dla Ciebie!

Inicjatywa „Wiejski Teatr Forum” zakłada dwa zjazdy:

I Zjazd – Trening Teatru Forum

Gry dramowe i teatralne, wprowadzenie do Teatru Forum jako metody wspólnego poszukiwania rozwiązywań, praca nad spektaklem na temat chamofobii, pokonywania uprzedzeń i stereotypów dotyczących wsi i jej mieszkańców; przygotowanie do pracy w zespole teatralnym – odgrywania ról, ale też wchodzenia w interakcję i improwizacje z widzami. Więcej o metodzie Teatru Forum można przeczytać w publikacji „Aktywne metody pracy z grupą” (link do: http://dobrezycie.org/publikacje).

Termin I Zjazdu: 24-26 czerwca 2016 r.
Miejsce: Gorajec (wieś położona w odległości ok. 15 km od Cieszanowa, woj. podkarpackie).

II Zjazd – Praca z widownią

Wystawienie dwóch spektakli (Cieszanów, Gorajec) przygotowanych podczas I Zjazdu. Dyskusja i improwizacje z publicznością na tematy poruszone w spektaklu (chamofobia, walka ze stereotypowym myśleniem o wsi i jej mieszkańcach, przeciwdziałanie dyskryminacji ze względu na pochodzenie itp.), wspólne poszukiwanie rozwiązań.

Termin II Zjazdu: 9-10 lipca 2016 r. – w trakcie wydarzenia „Festiwal Folkowisko 2016”.
Miejsce: Cieszanów, Gorajec.

Do udziału w Inicjatywie zapraszamy:
– osoby zaangażowane społecznie, które miały już wcześniej kontakt z dramą i/lub Teatrem Forum (aktywiści/tki, edukatorzy/ki, trenerzy/ki, wolontariusze/szki, osoby pracujące w szkołach, organizacjach pozarządowych, samorządach lokalnych, domach kultury i innych, podobnego rodzaju placówkach),
– osoby zainteresowane głównym tematem Inicjatywy: przeciwdziałaniem chamofobii, stereotypom dotyczącym wsi i osób pochodzenia wiejskiego oraz popularyzowaniem pozytywnego wizerunku prowincji, jej mieszkańców, wiejskich tradycji i kultury ludowej.

JAK SIĘ ZAPISAĆ?
Wyślij formularz zgłoszeniowy do 5 czerwca.
Warunkiem zakwalifikowania się uczestników i uczestniczek do udziału w projekcie będzie deklaracja udziału w dwóch zjazdach.

Więcej informacji na stronie wydarzenia na facebooku.

Inicjatywa jest realizowana w ramach projektu „Akademia Aktywnych Obywateli – Podkarpackie Inicjatywy Lokalne” dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Regionalnymi Operatorami Projektu są: Stowarzyszenie Dębicki Klub Biznesu, Fundacja Generator Inspiracji, Fundacja Fundusz Lokalny SMK, LGD Stowarzyszanie „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej”.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here