Piłka nożna: Porażka Lubaczowa, blamaż Czarnych Oleszyce w okręgówce

3

Oba zespoły reprezentujące powiat lubaczowski w rozgrywkach jarosławskiej klasy okręgowej odniosły porażki w 18. kolejce spotkań. MKS Pogoń-Sokół Lubaczów uległ w sobotę (02.04) na własnym boisku Płomieniowi Morawsko, a Czarni Oleszyce wrócili ze Świętego z bagażem 10 straconych bramek.

Piłkarze Pogoni-Sokoła Lubaczów ponieśli trzecią z rzędu porażkę w rundzie wiosennej. Wszystkie trzy bramki padły w pierwszej połowie. W 15. minucie Płomień objął prowadzenie po golu Mateusza Kuziemko. Kilka minut później było już 0:2, gdy Kamil Hulak w sytuacji sam na sam z Konradem Łakomym pokonał go posyłając piłkę uderzeniem w krótki róg. Gospodarze odpowiedzieli w tym meczu tylko jednym trafieniem, którego autorem był Jarosław Roman. Piłkarz zdobył bramkę strzałem z rzutu wolnego. W drugiej połowie kibice zgromadzeni na stadionie przy Sportowej nie zobaczyli już żadnej bramki, pomimo kilku okazji do ich zdobycia zarówno po stronie Pogoni-Sokoła, jak i Płomienia. Po kolejnej przegranej lubaczowianie pozostają z 17 punktami na swoim koncie i „ocierają” się w tabeli o strefę spadkową – podsumowuje spotkanie nasz partnerski serwis Lubaczowska Piłka.

POGOŃ-SOKÓŁ LUBACZÓW 1:2 PŁOMIEŃ MORAWSKO(1:2)

Pogoń-Sokół: K.Łakomy – D.Cisek, Ł.Kamień, S.Zając, R.Kinach, J.Roman, R.Hojdak (M.Kędzior), T.Sęga (T.Ramian), R.Niemczak, D.Polucha (K.Mazurek), P.Małecki (M.Grabiec)

Jeszcze gorzej w 18. kolejce spotkań jarosławskiej klasy okręgowej zaprezentowali się piłkarze Czarnych Oleszyce. O wyjazdowym meczu z Sanoczanką Święte powinni zapomnieć jak najszybciej, bo do domu przywieźli aż 10 straconych bramek. Honor drużynie z Oleszyc uratował Robert Jabłoński, który strzelił dla gości bramkę honorową.

SANOCZANKA ŚWIĘTE 10:1 CZARNI OLESZYCE(4:0)

Bramki: 3x Damian Kobrzyński, 2x Paweł Modny, 2x Marcin Mucha, Tomasz Kisielewicz, Paweł Zubrzycki, Kacper Karbownik – Robert Jabłoński.