Siatkówka: Czarni wygrali po tie-breaku, AS Procadia bez seta

1

Trzecioligowi siatkarze SSPS Czarnych Oleszyce po długie przerwie znowu zagrali we własnej hali. W sobotnim meczu pokonali po tie-breaku MKS MOSiR Jasło. Gorzej zaprezentowali się w czwartej lidze zawodnicy AS Procadii, którzy w starciu z Tarnobrzegiem ulegli 0:3.

Zdecydowanym faworytem sobotniej potyczki w Oleszycach byli gospodarze, ale przyjezdni zagrali ambitnie i doprowadzili do tie-breaka. Zwycięstwo siatkarzy w Oleszyc po pięciosetowym spotkaniu dało im awans na czwarte miejsce w tabeli, premiowane uczestnictwem w rundzie finałowej. Pamiętać jednak należy, że do końca sezonu jest jeszcze sześć kolejek.

SSPS PBS Czarni Oleszyce – MKS MOSiR Jasło 3:2 (25:19, 19:25, 22:25, 25:17, 15:13)

——-

Dużo gorzej we własnej hali zaprezentowali się siatkarze czwartoligowej AS Procadii Lubaczów, którzy rozpoczęli rundę finałową rozgrywek i walczą o awans do trzeciej ligi. Zespół KPS Siarka-MOSiR Tarnobrzeg nie pozostawił w niedzielnym spotkaniu złudzeń gospodarzom i pewnie wygrał w trzech setach, a w inauguracyjnej partii pozwolił miejscowym zdobyć tylko 9 punktów. Już w najbliższy weekend przed lubaczowskimi siatkarzami okazja do przełamania. We własnej hali zagrają z ProSport Marmax Czudec.

AS Procadia Lubaczów – KPS Siarka-MOSiR Tarnobrzeg 0:3 (9:25, 21:25, 21:25)