Tomasovia zwycięża na XXI Turnieju Piłki Nożnej im. Kazimierza Górskiego

2

Drużyna TKS Tomasovii Tomaszów Lubelski zwyciężyła na XXI Turnieju Piłki Nożnej im. Kazimierza Górskiego, który rozegrano w sobotę (08.08) na Stadionie Miejskim w Lubaczowie.

W zawodach rywalizowały ze sobą trzy drużyny: JKS Jarosław, TKS Tomasovia Tomaszów Lubelski i miejscowy MOS Pogoń-Sokół Lubaczów. Swoją obecność zapowiedział także zespół Łady 1945 Biłgoraj, ale ze względu na problemy kadrowe, ostatecznie nie pojawił się na turnieju. Zespoły zagrały systemem każdy z każdym. Po zaciętej walce najlepsza okazała się drużyna TKS Tomasovii Tomaszów Lubelski, drugie miejsce na podium przypadło gospodarzom, a trzecie piłkarzom JKS Jarosław.

Najlepszym bramkarzem turnieju wybrano zawodnika MOS Pogoń-Sokół Lubaczów – Patryka Szczudło, który ani razu nie wyjął piłki z siatki. Najlepszym zawodnikiem zawodów został junior Tomasovii Grzegorz Rajtak.

Drużyna MOS w Lubaczowie grała w składzie: Szczudło, Szularz, Cisek, Tworko, Parciak, Pukas, Sopel, Młodziński, Gelmuda, Polucha, Ważny, Szawłoga,  Maziarz, Ramian, Dawidowicz.

Organizatorem imprezy był Miejski Ośrodek Sportu w Lubaczowie.

Kazimierz Klaudiusz Górski (ur. 2 marca 1921 r. we Lwowie, zm. 23 maja 2006 r. w Warszawie) był polskim trenerem i działaczem piłkarskim, w młodości grał na pozycji napastnika. W plebiscycie „Piłki Nożnej” został uznany za najlepszego polskiego trenera XX w. Uhonorowany został najwyższym odznaczeniem przyznawanym przez UEFA – Rubinowym Orderem Zasługi (Order of Merit in Ruby). Był przyjacielem naszego miasta, wielokrotnie gościł u nas podczas turniejów organizowanych przez TG „Sokół”. Uchwałą Rady Miejskiej Nr 48/V/92 z dnia 30 czerwca 1992 r. otrzymał Tytuł Honorowego Obywatela Lubaczowa.