Piłka nożna: Pogoń-Sokół przegrał z liderem, Roztocze z Kisielowem

3

Trwa seria porażek obu zespołów reprezentujących powiat lubaczowski w rozgrywkach piłkarskich jarosławskiej klasy okręgowej. W ramach 20. kolejki spotkań Pogoń-Sokół Lubaczów przegrał na własnym boisku z liderującym w tabeli KS Wiązownica 0:3. Dotkliwej porażki 5:0 doznała także w Kisielowie drużyna Roztocza Narol.

Pogoń-Sokół Lubaczów 0:3 KS Wiązownica

MKS Pogoń-Sokół: Łakomy – Dyś, Małecki, Kędzior (46′ Dawid Polucha), Zając – D.Trojnar, Damian Polucha, M.Trojnar, Hojdak, Łeski – Grabiec.

MKS Pogoń-Sokół do spotkania z liderem przystąpił tylko z jednym rezerwowym na ławce. Z różnych powodów, trener Janusz Trojnar nie mógł skorzystać z podstawowej pary środkowych obrońców – Artura Hassa i Łukasza Załuskiego, a ponadto zabrakło Jarosława Romana i Bartosza Grudowskiego. Lubaczowscy piłkarze, czując respekt przed liderem z Wiązownicy, od początku spotkania nastawili się na defensywny styl gry i bronienie dostępu do bramki Łakomego. Goście zdołali jednak sforsować obronę miejscowych już w 10. minucie. Strzałem z woleja wynik otworzył Krzysztof Luft. Kolejna bramka padła w 35. minucie, kiedy to błąd w komunikacji pomiędzy bramkarzem gospodarzy a obrońcami wykorzystał Kardynał. Chwilę później ten sam zawodnik podwyższa na 3:0, w sytuacji „sam na sam” strzelając nad Łakomym. W tym spotkaniu kibice bramek już nie zobaczyli, a w 88. minucie po zderzeniu z jednym z napastników Wiązownicy groźnej kontuzji doznał podstawowy obrońca lubaczowskiej drużyny – Sebastian Zając. Sytuacja Pogoni-Sokoła w tabeli staje się coraz trudniejsza, a najbliższe spotkania pokażą czy lubaczowski zespół może myśleć o utrzymaniu w „okręgówce”.

Zdjęcia z meczu w galerii KS Wiązownica.

KS Kisielów 5:0 Roztocze Narol

Kolejną porażkę odnotowali także zawodnicy Roztocza Narol, którzy wyjechali do Kisielowa, aby powalczyć o pierwsze punkty w rundzie wiosennej. Niestety zespół wrócił na Roztocze z pięcioma straconymi bramkami i ostatnim miejscem w ligowej tabeli. Sytuacja klubu z Narola jest bardzo trudna i jedynie seria kilku zwycięstw może uratować go od spadku.

Wyniki 20. kolejki spotkań:

MKS Kańczuga 2:0 Błękitni Grzęska
MKS Radymno 0:3 (wo) Sanoczanka Święte – gospodarze nie pojawili się na spotkaniu.
Płomień Morawsko : Motor Grochowce
Huragan Gniewczyna 2:1 Czuwaj Przemyśl
Granica Stubno : Zorza Zarzecze
Santos Piwoda : Start Pruchnik

Szerokie podsumowanie rozgrywek w regionie w serwisie Lubaczowska Piłka.