Olimpijskie srebro Kingi Hulak i dobry występ naszych warcabistów

2

Kinga Hulak, reprezentująca barwy LKS Unii Horyniec-Zdrój, zdobyła srebrny medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Umysłowych, którą rozegrano w dniach 7-14 kwietnia w Starym Folwarku koło Suwałk. Młoda warcabistka zakwalifikowała się także na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy, które odbędą się na przełomie lipca i sierpnia w Tallinie.

Kinga Hulak z LKS Unii Horyniec-Zdrój na drugim stopniu podium, fot. POZW.

Na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Umysłowych warcabiści z Podkarpacia zajęli w klasyfikacji województw 4. miejsce. Na indywidualne wyróżnienie zasługują dwie zawodniczki Unii Horyniec-Zdrój – Kinga Hulak, która zdobyła srebrny medal i Klara Kornaga (4. miejsce) w kat. do lat 10 oraz Dawid Mańczak (MUKS LIBERO Basznia Dolna) – szósty w kat. do lat 13. W klasyfikacji klubowej „UNIA” zajęła 5. miejsce w Polsce, a „LIBERO” – 9. miejsce. Startowali również zawodnicy z SGU „CZARNI” Oleszyce – 16. miejsce oraz SGU „ORZEŁ” Lubaczów – 17. miejsce. Dodatkowo Kinga Hulak zakwalifikowała się na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy, które odbędą się na przełomie lipca i sierpnia w Tallinie (Estonia).

Reprezentacja warcabistów z powiatu lubaczowskiego, fot. POZW.
Reprezentacja warcabistów z Podkarpacia, fot. POZW.

Wyjazd i pobyt wspomógł Urząd Marszałkowski w Rzeszowie, Starostwo Powiatowe w Lubaczowie, Urząd Gminy w Lubaczowie i w Horyńcu-Zdroju.

Wyniki zawodników z powiatu lubaczowskiego na Młodzieżowych Mistrzostw Polski, które rozegrano w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Umysłowych:

Juniorki do lat 10:
2 miejsce i srebrny medal – Kinga Hulak (LKS UNIA Horyniec-Zdrój)
4 – Klara Kornaga (LKS UNIA Horyniec-Zdrój)
14 – Amelia Kornaga (LKS UNIA Horyniec-Zdrój)

Juniorzy do lat 10:
9 – Jakub Skibicki (LKS UNIA Horyniec-Zdrój)
10 – Tobiasz Weber (MUKS LIBERO Basznia Dolna)
13 – Dawid Siteń (SGU ORZEŁ Lubaczów)

Juniorki do lat 13:
10 – Konstancja Hulak (LKS UNIA Horyniec-Zdrój)
11 – Jagoda Błaż (SGU CZARNI Oleszyce)
12 – Zuzanna Bosak (MUKS LIBERO Basznia Dolna)

Juniorzy do lat 13:
6 – Dawid Mańczak (MUKS LIBERO Basznia Dolna)
11 – Paweł Krzyśkowski (LKS UNIA Horyniec-Zdrój)
13 – Dawid Nicpoń (MUKS LIBERO Basznia Dolna)

Równolegle rozegrano Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 10 i 13 w Grze Błyskawicznej. Na uwagę zasługują miejsca najmłodszych – Klara Kornaga – 5. miejsce, Amelia Kornaga i Jakub Skibicki – 8. miejsce, Kinga Hulak i Dawid Siteń – 9. miejsce.