Remis Pogoni-Sokoła i przegrana Roztocza na inaugurację wiosny

0

Remisem 2:2 z Granicą Stubno zainaugurował wiosenną rundę rozgrywek jarosławski klasy okręgowej MKS Pogoń-Sokół Lubaczów. Roztocze Narol ostatecznie przegrało 5:2 w Pruchniku, pomimo że do przerwy wygrywało 2:0.

pogonoos1

W lubaczowskim klubie podczas zimowej przerwy w rozgrywkach doszło do kilku istotnych zmian, a główną jest zmiana na stanowisku prezesa, którym został Witold Kasperski. Zespół seniorów prowadzi także nowy szkoleniowiec – Janusz Trojnar, który do Lubaczowa trafił z Santosu Piwoda. Z drużyny odeszło natomiast czterech podstawowych zawodników którzy regularnie wybiegali w podstawowym składzie w pierwszej części sezonu – Marcin Gotkowski (Zdrój Horyniec), Michał Kuziemski (Zryw Młodów), Dawid Siudy i Miłosz Linek (Głogovia Głogów Małopolski). Szeregi uzupełnili natomiast – Marcin Trojnar (Santos Piwoda), Konrad Łakomy (Ursus Dachnów), Dawid Polucha, Damian Cisek i Artur Łakomy.

Inauguracyjne spotkania lubaczowski zespół zremisował na wyjeździe 2:2 z Granicą Stubno. Bramki dla MKS-u strzelali Jarosław Romana i Paweł Małecki. Pierwsza padła z rzutu karnego, druga po długim podaniu bramkarza Konrada Łakomego do Pawła Małeckiego, który to uderzeniem z pierwszej piłki posłał piłkę w długi róg bramki gospodarzy.

Granica Stubno 2:2 Pogoń-Sokół Lubaczów (1:1)
Bramki: Jarosław Roman (karny), Paweł Małecki
POGOŃ – SOKÓŁ: Łakomy K. – Cisek (85′ Zając), Załuski Hass(c), Dyś – Roman, Polucha Dam., Polucha Daw., Grudowski(65′ Łeski) – Małecki, Kędzior.

Skrót meczu:

Nieco gorzej rundę wiosenną rozpoczęli gracze Roztocza Narol, którzy, choć do przerwy wygrywali wyjazdowe spotkanie w Pruchniku, to ostatecznie przegrali różnicą trzech bramek. W tym spotkaniu, to gospodarze w pierwszej połowie mieli optyczną przewagę, ale Roztocze jako pierwsze wyszło na prowadzenie za sprawą Mirosława Banasia, który wykorzystał kontrę swojego zespołu. Start próbował odrobić straty, lecz ponownie „nadział” się na kontrę gości, a bramkę na 0:2 strzelił Dawid Surowiec. Druga połowa rozpoczęła się fatalnie dla Narola, ponieważ w 55. minucie spotkania stracili bramkę z rzutu karnego. Pruchnik poszedł za ciosem strzelając bramkę wyrównującą już w 60. minucie. Gospodarze następny „cios” zadali w 71. minucie po trafieniu Pańko. Bramka na 3:2 kompletnie „podłamała” Roztocze, które straciło jeszcze dwa gole.

Start Pruchnik 5:2 Roztocze Narol (0:2)
Bramki dla Roztocza: M.Banaś 30′, D.Surowiec.