Siatkarze z Oleszyc ograli Czudec i są już pewni awansu do trzeciej ligi

0

Czwartoligowi siatkarze SSPS PBS Czarnych Oleszyce ograli w sobotę 3:1 zespół ProSport Marmax Czudec i na dwie kolejki przed końcem rundy finałowej są już pewni awansu do trzeciej ligi.

Sobotni mecz nie przyniósł kibicom z Oleszyc zbyt wielu emocji. Dominacja gospodarzy praktycznie nie podlegała dyskusji, choć w drugim secie wśród miejscowych zawodników kompletnie zawiodła skuteczność, co z kolei przełożyło się na przegraną w tej partii. Czarni po raz kolejny pokazali, że ich siłą jest mocna zagrywka i szybkie ataki ze skrzydeł.

– Cieszy koleje zwycięstwo. Mecz był całkowicie pod naszą kontrolą, choć w połowie drugiego seta coś się zacięło. Dobrze jednak, że chwilowa niedyspozycja w ataku nie wprowadziła żadnej nerwowości w kolejnych setach. Wróciliśmy do swojej gry i przyniosło to oczekiwany rezultat – podsumował Grzgorz Kasprzyk, środkowy Czarnych.

Trzy punkty wywalczone w sobotnim spotkaniu, dały drużynie z Oleszyc na dwie kolejki przed końcem sezonu, nie tylko fotel lidera, ale także pewny awans do trzeciej ligi.

SSPS PBS Czarni Oleszyce – ProSport Marmax Czudec 3:1 (25:13, 21:25, 25:17, 25:19)

SSPS Czarni: Gontarz, Mazur, Kasprzyk, Wnęk, Sałek, Nieckarz i Czereba (libero) oraz K. Pytel, D. Pytel, Harasymowicz.