Siatkówka: Kolejne zwycięstwo Czarnych Oleszyce

1

Czwartoligowi siatkarze SSPS PBS Czarnych Oleszyce uczynili w sobotę kolejny krok ku awansowi do trzeciej ligi. W spotkaniu drugiej kolejki rundy finałowej pokonali bez straty seta KPS Siarka-MOSiR Tarnobrzeg.

Zwycięstwo zespołowi z Oleszyc przyszło zaskakująco łatwo. Goście praktycznie nie nawiązali walki, a równą grę prowadzili jedynie do połowy drugiego i trzeciego seta. Czarni dobrze spisywali się w zagrywce, a szybkie rozegranie do skrzydeł wielokrotnie było zaskakujące dla blokujących drużyny przyjezdnych.

– Prawda jest taka, że spodziewaliśmy się większego oporu ze strony drużyny z Tarnobrzega. Zwycięstwo przyszło dość łatwo, ale wynikało głównie z naszej dobrej gry. Cieszy dyspozycja zawodników w końcowej fazie sezonu, liczymy na podtrzymanie zwycięskiej passy w kolejnym meczu – podsumował trener Czarnych Michał Gontarz.

Dzięki wygranej za trzy punkty i przegranej rzeszowskiej drużyny w Adamówce, zespół z Oleszyc zmniejszył punktowy dystans do lidera.

SSPS PBS Czarni Oleszyce – KPS Siarka-MOSiR Tarnobrzeg 3:0 (25:13, 25:19, 25:18) SSPS PBS Czarni: Mazur, Sałek, Gontarz, Wnęk, Nieckarz, Kasprzyk i Czereba (libero).

W pozostałych spotkaniach:
UMKS Spartakus Adamówka – APPGO II LO Rzeszów 3:2 (20:25, 30:32, 25:21, 25:17, 15:7)
TKS ŻAGIEL Radymno – ProSport Marmax Czudec 2:3 (25:14, 34:36, 25:20, 18:25, 8:15)