Kto do Rady Powiatu Lubaczowskiego – prezentujemy listy kandydatów

39
fot. elubaczow.com
fot. elubaczow.com

Prawie dwustu kandydatów wystawiły komitety wyborcze w listopadowych wyborach do Rady Powiatu Lubaczowskiego. Do obsadzenia jest zaś „jedynie” 17 mandatów w trzech okręgach wyborczych.

Oprócz „partyjnych” komitetów Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Polskiego Stronnictwa Ludowego i Prawa i Sprawiedliwości o miejsca w Radzie Powiatu Lubaczowskiego powalczą także kandydaci Komitetów Wyborczych Wyborców: Obywatelskiego Samorządu, Forum Samorządowo Gospodarczego i Ziemi Lubaczowskiej.

Wybory do Rady Powiatu Lubaczowskiego odbędą się w systemie proporcjonalnym, oznacza to, że mandaty będą dzielone pomiędzy listy kandydatów proporcjonalnie do liczby ważnych głosów oddanych na listy (metoda d’Hondta). W tym systemie podziale mandatów uczestniczą komitety, które przekroczyły 5 proc. próg wyborczy.

Powiat lubaczowski podzielony jest na trzy okręgi wyborcze: Nr 1 (4 mandaty) obejmujący miasto Lubaczów, Nr 2 (7 mandatów) obejmujący gm. Lubaczów, MiG Oleszyce, gm. Wielkie Oczy i gm. Stary Dzików oraz Nr 3 (6 mandatów) obejmujący MiG Cieszanów, MiG Narol i gm. Horyniec-Zdrój.

Poniżej prezentujemy listy kandydatów poszczególnych komitetów wyborczych:

Kandydaci KKW SLD Lewica Razem do Rady Powiatu Lubaczowskiego.

Kandydaci KW PSL do Rady Powiatu Lubaczowskiego.

Kandydaci Prawa i Sprawiedliwości do Rady Powiatu Lubaczowskiego.

Kandydaci KWW Obywatelski Samorząd do Rady Powiatu Lubaczowskiego.

Kandydaci KWW Forum Samorządowo Gospodarcze do Rady Powiatu Lubaczowskiego.

Kandydaci KWW Ziemia Lubaczowska do Rady Powiatu Lubaczowskiego.

elubaczow.com, mj, PKW


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

39 komentarze

  1. KW Obywatelski Samorząd to Platforma Obywatelska pod inną nazwą, a KW Forum Samorządowo-Gospodarcze to drugi PSL. Jeśli nie wierzycie to sprawdźcie listy kandydatów tych komitetów, szczególnie tych z pierwszych miejsc na liście. Są to działacze wyżej wymienionych partii. Nie dajcie się na to nabrać!!!

  2. @ niezależny – PO w tych wyborach nie ma swojego partyjnego komitetu i to chyba jasne, że są w KWW Obywatelski Samorząd.

    Natomiast posądzanie Forum Samorządowo Gospodarcze o krypto PSLowanie nie trzyma się kupy, choćby jak sam mówisz, wystarczy się przyjrzeć jedynkom, które mają jako jedyne szansę na mandat: Okręg nr 1 Pan Swatek to … PiSowiec, jak nie wierzysz, to zobacz z jakiego komitetu w 2010 roku startował. Okręg nr 2 to Kotula – który… poprzednio startował z KWW Porozumienie Wspólnota Lubaczowska. Okręg nr. 3 Wiśniewski, co wybory startuje z KWW Samorządowo Gospodarczego i jest bezpartyjny. Gdzie tutaj związek z PSLem?
    To, że KWW Forum Gosp Soł ma tylko jednego radnego i jest w KOALICJI z PSLem, nie oznacza że jest PSLowcem, to tak jak uważać, że ponieważ PSL jest w koalicji z PO w rządzie, to oznacza, że PO to ukryci PSLowcy…

  3. Jedna wielka porażka. Szanowna Redakcjo, jeżeli macie czas to prosiłbym o podanie średniej wieku naszych kandydatów. Później każdy się dziwi, dlaczego młodzież niechętnie wraca do Lubaczowa. Szkoda mi tego miasta i cieszę się, że nie muszę tam wracać zbyt często. Pchają się na chama do koryta, żeby złapać te „kilka stóweczek extra” do pensji. Cudownie ;]

  4. jedno jest pewne – g….o każdy z nich zrobi. Lepiej dać im miesięcznie parę złoty i niech siedzą w domu, bo z ich działań i tak na to wyjdzie. A co do wieku, kolega wcześniej dobrze napisał – praktycznie sam podeszły wiek – co starzy ludzie zrobią dla młodszych pokoleń?

  5. WAŻNE dla wyborcy !
    Nie musisz ślepo głosować na 1. z listy. Twoim reprezentantem może być osoba z ostatniego miejsca na liście.
    Wg wikipedii
    „Wybory samorządowe w 2014 roku po raz pierwszy odbędą się wg. Kodeksu Wyborczego wprowadzonego ustawą z 5 stycznia 2011 roku. W artykule 444 & 3 tej ustawy zarządzono: „§ 3. Mandaty przypadające danej liście kandydatów uzyskują kandydaci w kolejności wynikającej z otrzymanej liczby głosów w ramach listy. Przy równej liczbie głosów stosuje się odpowiednio art. 233.” Co oznacza, że do uzyskania mandatu nie jest istotne miejsca na liście wyborczej a ilość głosów oddanych na konkretnego kandydata jeśli tylko komitet wyborczy zdobędzie mandat”.

  6. we władzach powinni być ludzie ,którzy potrafią obracać się w świecie polityki znają ludzi i potrafią wywalczyć coś dla miasta. Z perspektywy Warszawy i Rzeszowa Lubaczów to grajdoł i totalna prowincja i nikt nam niczego nie da ,jeżeli sami sobie tego nie załatwimy i nie wyszarpniemy.

  7. do aneta. Widzę że nie masz pojęcia o czym piszesz. Żaden nauczyciel nie jest na tyle kompetentny aby mieć pojęcie o gospodarce, przemyśle czy inwestycjach. Czy wyobrażasz sobie aby ktoś taki był szefem zakładu technologicznego czy fabryki. Otóż miasto jest swego rodzaju takim zakładem gdzie trzeba inwestować czyli tworzyć coś z niczego. Oświadczam że jakikolwiek magister nie ma wystarczających kompetencji aby tego dokonać. Miejsce nauczycieli jest w szkole i nie powinni się zajmować innymi rzeczami. Znam wielu nauczycieli którzy całe życie przepracowali w szkole i cieszyli się dużym autorytetem uczniów oraz ich rodziców. Natomiast ci co zaczęli bawić się w burmistrzów stracili swój autorytet i stali pośmiewiskiem społeczeństwa

  8. Pan Kapel jest młody i nie przesiąkł wątpliwą sowiecką ideologią, jako wójt zrobił wiele ale stać go na więcej. Budowa Kresowej Osady czy innych świetlic oraz Orlików nie stanowi podstawy do rozwoju Gminy Lubaczów. Wójt kiedyś maił pomysł budowy bio-gazowni, był kiedyś konkurs na stanowisko do spraw inwestycji w Gminie Lubaczów, nie wiem jak sprawa się skończyła i do tej pory nie słyszę nic na ten temat. Dużym osiągnięciem jest wdrożenie prac celem ponownego wydobycia siarki w Baszni. To bardzo dobry kierunek rozwoju, na terenie Gminy Lubaczów znajdują się też inne kopaliny : gaz ziemny na głębszych pokładach oraz ciężka ropa. Na granicy Gminy Lubaczów i Gminy Wielkie Oczy znajdują się pokłady geotermalne wody o temperaturze do 120 stopni Celsjusza , oraz skały geotermiczne. Potencjał dla rozwoju gminy jest ogromny nowa perspektywa 2014-2020 daje środki na tego typu inwestycje oraz fundusze NFOŚ.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here