Pogoń-Sokół górą w meczu z Czuwajem, Roztocze rozgromione w Stubnie

0

Z kompletem punktów i bez straty gola zakończyli sobotnie spotkanie z Czuwajem Przemyśl zawodnicy Pogoni-Sokoła Lubaczów w rozgrywkach szóstej kolejki jarosławskiej klasy okręgowej. Dużo gorzej wypadła drużyna Roztocza Narol, która ze Stubna wróciła z rekordową ilością dwunastu straconych bramek.

W sobotnie popołudnie zawodnicy Pogoni-Sokoła Lubaczów podejmowali Czuwaj Przemyśl. Spotkanie w pierwszej części było nudne, żadna z drużyn nie stworzyła sobie klarownych sytuacji do strzelania bramki. Druga połowa rozpoczęła się od ataków gospodarzy, jako pierwszy strzał na bramkę gości oddał Mateusz Kędzior, lecz jego strzał z łatwością wybronił bramkarz. W 66. minucie na prowadzenie lubaczowian wyprowadza Marcin Gotkowski, który zdobył bramkę po strzale z 35 metrów. Chwile później Pogoń-Sokół strzela drugiego gola, po przeprowadzonej kontrze oraz ładnym strzałem Pawła Małeckiego zza szesnastki. Po utracie dwóch bramek zawodnicy Czuwaju zaatakowali bramkę Antosza, lecz tego dnia bramkarz oraz obrońcy MKS-u nie dali się zaskoczyć. Za tydzień piłkarze z Lubaczowa zagrają u benaminka ligi – Zorzy Zarzecze.

MKS Pogoń-Sokół Lubaczów – KS Czuwaj Przemyśl 2:0 (0:0)
Bramki : Marcin Gotkowski, Paweł Małecki.
MKS Pogoń-Sokół: Antosz – Zając, Hass, Kuziemski, Dyś – Hojdak (70′ Linek), Gotkowski, Polucha (79′ Markiewicz), Łeski (75′ Grudowski), Roman (65′ Sochań) – Kędzior (60′ Małecki)
Czerwona kartka: Artur Hass (2 żółte).

W szóstej kolejce rozgrywek jarosławskiej klasy okręgowej piłkarze Roztocza Narol przegrali na wyjeździe 1:12 z Granicą Stubno. Była to trzecia z rzędu przegrana beniaminka ligi, który zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. Gospodarze ze Stubna urządzili sobie w niedzielę prawdziwy festiwal strzelecki. Na dwanaście bramek strzelonych przez Granicę, piłkarze Roztocza zdołali odpowiedzieć tylko raz. Bohaterem pierwszej połowy był Mariusz Błaszczyk, który zdobył cztery z pięciu bramek uzyskanych przez gospodarzy w tej części meczu. W drugiej połowie Granica dołożyła jeszcze siedem goli, w tym cztery w ostatnich dziesięciu minutach, perfekcyjnie wykorzystując bezradność i bardzo słabą postawę piłkarzy Roztocza w tej potyczce. Honorową bramkę dla beniaminka zdobył w 78. minucie Mirosław Banaś. Od 67. minuty narolanie grali w dziesiątkę, po czerwonej kartce, którą ujrzał Łukasz Mruk (dwie żółte).

Granica Stubno – MKS Roztocze Narol 12:1 (5:0)
Bramki: M.Błaszczyk 8′, 14′, 34′, 44′ A.Senejkow 17′ B.Ozibko 53′ M.Kalawski 55′ G.Tokarz 70′ A.Styś 81′, 82′, 88′ B.Klepacki 83′ – M.Banaś 78′.
Roztocze: Woś – Wolańczyk, Cywka, Włoch, Przednowek (Skalski), Adamaszek, Walentyn, Zdybek, Banaś, Surowiec, Mruk.

Podsumowanie kolejki dzięki serwisowi Lubaczowska Piłka.