Udana inauguracja Pogoni-Sokoła w Kańczudze

0

Piłkarze Pogoni-Sokoła Lubaczów udanie rozpoczęli sezon w jarosławskiej klasie okręgowej. W sobotnim meczu w Kańczudze, zwycięstwo lubaczowianom dały bramki Gotkowskiego i Taratuły oraz dobra postawa Łakomego w bramce.

Drużyna Pogoni-Sokoła Lubaczów rozpoczęła sezon pod okiem nowego szkoleniowca, którym został Waldemar Pisarz. Trener ten znany jest m.in. z dobrej gry swojej drużyny w meczach wyjazdowych. Potwierdziło się to także w pierwszej kolejce spotkań jarosławskiej klasy okręgowe, w której MKS Pogoń-Sokół Lubaczów pokonał w Kańczudze 2-1 (1-1) tamtejszy MKS.

Sobotnie (10.08) spotkanie rozpoczęło się jednak po myśli gospodarzy. Już w 9. minucie, po dośrodkowaniu Daniela Gawła, bramkę głową z odległości dziesięcu metrów zdobył Artur Grzebyk. Lubaczowienie wyrównali dopiero pół godziny później. Wyrównującą bramkę, efektownym strzałem sprzed pola karnego, zdobył na kilka minut przed przerwą Marcin Gotkowski.  Już na początku drugiej połowy na prowadzenie wyszła drużuna Pogoni-Sokoła. Po wrzuceniu piłki w pole karne, do bramki celnie strzelił Igor Taratuła. Choć w drugiej połowie, obie drużyny stwarzały jeszcze sporo strzeleckich sytuacji, to piłka mijała się z bramką lub na wysokości zadania stawali bramkarze obu ekip i kibice więcej bramek już nie zobaczyli.

Zwycięstwo Pogoni-Sokoła Lubaczów na inaugurację sezonu, to najlepszy start klubu na tym szczeblu rozgrywek od lat. Za tydzień, w drugiej kolejce lubaczowianie zagrają u siebie z beniaminkiem ligi, byłym graczem lubaczowskiej A klasy – Santosem Piwoda.

MKS KAŃCZUGA 1:2 POGOŃ-SOKÓŁ LUBACZÓW (1:1)

Bramki: Artur Grzebyk 9′ – Marcin Gotkowski 40′, Igor Taratuła 50′
Pogoń-Sokół: K.Łakomy – A.Hass, P.Małecki, M.Kuziemski, D.Łakomy – R.Hojdak, P.Sochań (D.Polucha), Ł.Załuski (S.Zając), J.Roman (R.Kinach) – M.Gotkowski (Ł.Markiewicz), I.Taratułą (D.Dyś)