Lubaczów najlepszy na Powiatowym Święcie Sportu

9

W minioną niedzielę (30.06) przy Zespole Szkół w Cieszanowie odbyło się Powiatowe Święto Sportu. Reprezentacje pięciu gmin z powiatu lubaczowskiego zmierzyły się w 11 konkurencjach. Najlepsza okazała się drużyna reprezentujaca miasto Lubaczów.

wieloboju kadry kierowniczej (przejazd na rowerze, strzał do bramki i odbijanie piłeczką do tenisa ziemnego) najlepszy okazał się Piotr Salik z Lubaczowa, przed Janem Możdżanem z gminy Wielkie Oczy i Piotrem Bielko z Cieszanowa.

Konkurencję wyciskanie odważnika ponownie zwyciężył Tobiasz Kubiszyn z Lubaczowa, który 17,5 kg odważnik podniósł obiema rękami łącznie 108 razy. Drugie miejsce zajął Karol Gondek (Cieszanów), a trzecie Tobiasz Żmud (Wielkie Oczy).

Pchnięcie kulą z wynikiem 6,55 m, wygrała Magdalena Skiba z Cieszanowa, przed Kamilą Marks (Wielkie Oczy) i Martyną Mizyn (Lubaczów). Wśród mężczyzn najlepszy okazał się Piotr Niedźwiecki (Lubaczów),  który kulę pchnął na odległość 11,35 m. Drugie miejsce wywalczył  Tobiasz Żmud (Wielkie Oczy), a trzecie Mateusz Ważny (Horyniec Zdrój).

biegu na dystansie 100 m zwyciężyła ( z czasem 17,79 sek) Anna Pałczyńska (Cieszanów), przed Dianą Wicijowską ( Wielkie Oczy) i Elizą Ferenc (Lubaczów). Wśród mężczyzn 100-metrową trasę najszybciej pokonał  Mikołaj Sobiegraj z Lubaczowa ( czas 11,81 sek). Na drugim miejscu znalazł się Łukasz Mokrzycki z Wielkich Oczu, a na trzecim Karol Nieckarz z Cieszanowa.

Bieg na 400 m kobiet wygrała Aleksandra Kulczycka z Cieszanowa. Na drugim miejscu znalazła się Agata Nazarko (Horyniec-Zdrój), a na trzecim Izabela Wicijowska  (Wielkie Oczy). Na tej samym dystansie wśród mężczyzn tryumfował Rafał Wingert (Cieszanów), przed Wojciechem Kozioł (Lubaczów) i Łukaszem Mokrzyckim (Wielkie Oczy).

Mężczyźni mogli także sprawdzić się w biegu na najdłuższym dystansie 1000 m. Tu ponownie najlepszy okazał się Cieszanowianin Rafał Wingert (czas 3,19 min). Druga lokata przypadła Wojciechowi kozioł, a trzecia Łukaszowi Mokrzyckiemu.

Jedną z ostatnich konkurencji był bieg w workach. W ostatniej chwili do dwóch uczestników dołączyła reprezentantka gminy Wielkie Oczy – Kamila Frątczak, która po dobrym starcie ostatecznie bieg ukończyła jako trzecia. Zwyciężył triumfator konkurencji biegowych, Rafał Wingert z Cieszanowa, przed Jakubem Kidą z Lubaczowa.

W niedzielę zmierzyli się także tenisiści. Rozgrywki wygrał Krzysztof Tryniecki ( Lubaczów). Na drugim miejscu znalazł się Zygmunt Juzwa (Horyniec-Zdrój), a na trzecim Kamil Cynar (Wielkie Oczy).

W dal najlepiej skoczyła Magdalena Rudzińska (Wielkie Oczy, wynik  4,20 m) oraz Kamil Cynar (Cieszanów, wynik 6,51m).  Drugie miejsca w kategorii kobiet i mężczyzn zajęli odpowiednio Aleksandra Kulczycka (Cieszanów) i Norbert Sopyło (Lubaczów) – drugie miejsca oraz  Agata Nazarko (Horyniec Zdrój) i Łukasz Mokrzycki (Wielkie Oczy)-trzecie lokaty.

Konkurencje drużynowe – siatkówkę oraz mini piłkę nożną wygrali sportowcy z Lubaczowa. W piłce siatkowej drugie miejsce zajęli reprezentanci Oleszyc, a trzecie Cieszanowa. Turniej mini piłki nożnej jako drudzy ukończyli piłkarze z Cieszanowa, a trzeci- reprezentanci Wielkich Oczu.

W klasyfikacji ogólnej najwięcej punktów zdobyło miasto Lubaczów. Na drugiej pozycji uplasowali się zawodnicy z Cieszanowa, a miejsce trzecie zajęła gmina Wielkie Oczy.

Organizatorem było Starostwo Powiatowe w Lubaczowie , Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie oraz Zespół Szkół w Cieszanowie.

Więcej zdjęć na stronie: lubaczow.powiat.pl (część I) i lubaczow.powiat.pl (część II).