Pogoń-Sokół nie podołał w Wiązownicy

4

Choć niedzielny (19.05) mecz w Wiązownicy obfitował w sporo ciekawych akcji i bramek, to niestety strzelali je jedynie gospodarze. Drużyna Pogoni-Sokoła Lubaczów nie podołała z wyżej notowanym rywalem.

Pierwszego gola dla ekipy z Wiązownicy strzelił już w 8. minucie Kamil Prudnicki, który trafił do bramki Konrada Łakomego po doskonałym dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Później gra mocno się wyrównała, sytuacje podbramkowe stwarzały oba zespoły, ale brakowało im skuteczności. Festiwal strzelecki dla gospodarzy rozpoczął w 79. minucie Tomasz Babiarz, a kontynuował Dariusz Trojnar w 85. i 87. minucie. Lubaczowianie nie zdążyli już odpowiedzieć choćby golem.

Choć wynik spotkania, nie do końca odzwierciedla dyspozycję lubaczowskiej drużyny, to statystyka w tabeli jest nieubłagana. A ta pokazuje, że o utrzymanie Pogoni-Sokoła w klasie okręgowej nie będzie łatwo. Kolejne trzy spotkania mogą okazać się decydujące w tej kwestii. W najbliższy weekend lubaczowianie wyjadą do Przemyśla, by tam zmierzyć się z ostatnimi w tabeli rezerwami przemyskiej Polonii. Kolejnym rywalem będzie zespół Hetmana Laszki, który zajmuje przedostatnie miejsce, a następnie Błękitni Grzęska, którzy przegrali swoje trzy ostatnie spotkania.

KS Wiązownica – MKS Pogoń-Sokół Lubaczów 4:0 (1:0)

1:0 Kamil Pruchnicki (8′ po precyzyjnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego przez Tomka Babiarza)
2:0 Tomasz Babiarz (79′ po samodzielnej akcji)
3:0 Dariusz Trojnar (85′ po doskonałym podaniu Tomka Babiarza)
4:0 Dariusz Trojnar (87′ po dograniu Ł.Gudowskiego i precyzyjnym uderzeniu)

KS Wiązownica: Goryl – Syty, Pruchnicki, Bartnik, M.Kubas (c) – Babiarz, Wota, Trojnar, Słomiany (82′ Gudowski), Rudnicki (76′ Żaczek) – Gosa (23′ Rudziński)
MKS Pogoń-Sokół: K.Łakomy – D.Łakomy (46′ Tor), Zając, Wojtowicz, A.Hass (c) – Mazur, Kuziemski, Hojdak, Polucha – Gotkowski (46′ Roman), Taratuła

Sędziowali: Kamil Kuźma, Sebastian Rozenbauer, Łukasz Olech.

Żółte kartki: Mazur, Kuziemski

Czerwone kartki: Tor (za 2 żółte) – Pruchnicki (faul taktyczny)