Siatkówka: Siatkarze z Oleszyc zrobili kolejny krok do III ligi

0

Czwartoligowi siatkarze SSPS PBS Czarnych Oleszyce zrobili w sobotę (02.03) kolejny krok ku awansowi do III ligi. Dzięki zwycięstwu nad UKS Tęczą Sędziszów Małopolski, Czarni znowu liderują tabli w rundzie finałowej.

Sobotnie spotkanie, z niepokonanym dotąd zespołem z Sędziszowa, ściągnęło do hali przy ulicy Krótkiej prawie pół tysiąca kibiców. Miejscowi siatkarze słabo jednak rozpoczęli pojedynek i przegrali pierwszego seta do 22. Czarni w tej partii popełniali sporo błędów w obronie i nie potrafili skutecznie zatrzymać przeciwnika na siatce. Męska rozmowa przed kolejną odsłoną przyniosła efekt, bo zawodnicy z Oleszyc znacząco poprawili swoją grę i doprowadzili do remisu. W trzecim secie wyrównana walka trwała do samego końca, a decydującym momentem było przyznanie żółtej kartki jednemu z zawodników gości przy stanie 21:22. Dodatkowy punkt dał miejscowym minimalną przewagę, którą doskonale wykorzystali wygrywając ostatecznie seta 28:26. Ostatni set to pełna dominacja gospodarzy, którzy po nieco ponad 1,5-godzinnym meczu mogli cieszyć się ze zwycięstwa.