Lubaczowska A klasa: Gościnni gospodarze, Santos lepszy w Narolu

0

Dość gościnnie obeszli się gospodarze niedzielnych (22.04) spotkań XVII kolejki lubaczowskiej A klasy. W siedmiu rozegranych meczach tylko dwukrotnie lepsi okazali się miejscowi. W sumie padło 30 bramek.

W meczu kolejki Roztocze Narol podejmowało u siebie Santos Piwoda. Gospodarze dość niespodziewanie dali odebrać sobie trzy punkty, przegrywając 2:3, mimo dwukrotnego obejmowania prowadzenia w meczu. W pierwszej połowie obie drużyny strzeliły po jednej bramce. Wynik otworzył już w 8. minucie Bartosz Zdybek (Roztocze). Do remisu w 41. minucie doprowadził Radosław Skrzypek. W drugiej odsłonie Roztocze ponownie wyszło na prowadzenie, a strzelcem bramki był w 57.minucie najlepszy snajper Roztocza – Mariusz Mazur. Po kwadransie Radosław Skrzypek po raz drugi w meczu doprowadził do remisu. Było to już dwudzieste trafienie tego zawodnika w obecnym sezonie. Decydujący cios zadał gospodarzom w 80.minucie  Marek Socha. Niezwykle cenne i budujące zwycięstwo podtrzymuje passę Santosu w meczach bez przegranej, będąc przy okazji jedynym zespołem bez niej pozostającym. Poza tym wygrana pozwoliła awansować piwodzianom na trzecie miejsce w tabeli.

Rewelacyjnie spisująca się ostatnio drużynę Startu Lisie Jamy z rytmu wybili zawodnicy Juwenii Cieszanów strzelając im cztery bramki i nie tracąc przy tym żadnej. Cztery bramki zdobył także lider rozgrywek. Drużyna Pogoni-Sokoła Lubaczów wygrała w Lisich Jamach ze Zrywem Młodów 4:1.  Do wartego odnotowania przełamania doszło u dwóch zespołów konsekwentnie do tej pory dostarczających punktów innym drużynom. O ile wygrana Gwiazdy Wielkie Oczy z Roztoczem Ruda Różaniecka (3:2) nie jest zaskoczeniem, przy bardzo słabej postawie Roztocza w ostatnim czasie, tak wygrana Błękitnych Futory w Załużu z Huraganem Basznia Dolna (1:0) można uznać za dużą niespodziankę. W pozostałych spotkaniach Ursus Dachnów wygrał w Krowicy z Granicznymi 3:1, a Zdrój Horyniec rozbił na wyjeździe Rolnika Wólka Krowicka 5:1.